درامد ماهانه سرمایه گذاری در بورس چقدر است

 

سرمایه گذاری در بورس : آیا در بورس سرمایه گذاری کنیم یا خیر

درامد ماهانه سرمایه گذاری در بورس یکی از سوالاتی است که سرمایه گذاران تازه وارد به بورس از کارشناسان بازار یا افرادی که دستی در بورس دارند و زمان زیادی در این بازار فعالیت کرده اند می پرسند و سوال انها این است که درآمد ماهانه سرمایه گذاری در بورس چقدر است. اگر به عنوان مثال ۵۰ میلیون تومان در بورس سرمایه گذاری کنیم ماهانه به چه میزان سود نصیب ما می شود . حال اگر به این افراد گفته شود که سرمایه گذاری در بورس دارای سود ثابتی نمی شود باز هم اصرار به سوالشان دارند که حداقل به چه میزان میتوان در بورس سود کرد. این سوالات در شرایط فعلی بازار زیاد از من پرسیده می شود و به همین دلیل سعی کرده ام مقاله ای در این خصوص منتشر کنم و در مورد شرایط سرمایه گذاری در بورس و میزان سود و زیان آن صحبت کنم. پس تا انتهای مقاله با من همراه باشید.

 

سرمایه گذاری در بورس : آری یا خیر

در مقالات قبل گفتیم که سرمایه گذاری در بورس در کشورهایی که دارای تورم می باشند و ارزش پولشان دائما در حال کاهش است از ضروریات به حساب می آید چرا که افزایش قیمت دلار باعث کاهش ارزش پول ملی و در نهایت تورم می شود و بعد از این اتفاق میبینید که سپرده ای که در بانک دارید به یکباره به میزان زیادی ارزش خود را از دست میدهد. به عنوان مثال جهش نرخ ارز در سال های ۹۰ و ۹۱ افزایش ۳ برابری آن باعث کاهش ارزش پول تا ۳ برابر شد و یا در سال ۹۷ و ۹۸و ۹۹ افزایش قیمت دلار و رسیدن آن به محدوده های ۲۱۰۰۰ تومان باز هم همان اثر را در پول ملی ایجاد کرد و افرادی که در بانک سپرده سرمایه گذاری داشتند به یکباره با کاهش ارزش شدید پول خود مواجه شدند. یعنی اگر شما ۱۰۰ میلیون تومان در بانک سرمایه گذاری کرده بودید ارزش پول شما در ان سال ها به یک سوم یعنی حدود ۳۰ میلیون تومان رسید و این همان مثال عینی از کاهش ارزش پول می باشد این همان لزوم و اهمیت سرمایه گذاری را نشان میدهد.

از طرفی بسیاری از افراد دوست دارند که برای خود شغل دومی داشته باشند تا بتوانند یک درآمدی را از آن کسب کنند چرا که در وضعیت اقتصادی فعلی یک شغل پاسخگوی هزینه ها نیست و از طرفی به دلیل محدودیت های زمانی بسیاری از افراد فرصت دارا بودن شغل دوم را ندارند و به همین دلیل نیاز به یک سرمایه گذاری است که فرصت زیادی را نخواهد و از طرفی درآمد مناسبی را هم داشته باشد و این سرمایه گذاری، سرمایه گذاری در بورس می باشد. پس سرمایه گذاری در بورس هم میتواند به عنوان یک منبع درآمد به حساب آید و به خصوص در زمان هایی که شاهد اتفاقات عجیب در دلار هستیم این بازار می تواند پاسخگوی نیاز سرمایه گذاران برای حفظ ارزش پولشان باشد.

 

آیا سرمایه گذاری در بورس دارای ریسک است؟

بسیاری از افراد که قصد ورود به بازار سرمایه را دارند می پرسند که ایا سرمایه گذاری در بورس دارای ریسک است یا خیر. خب در پاسخ به این سوال باید گفت وقتی در مورد واژه سرمایه گذاری صحبت میکنیم عملا در مورد یک ریسک کلی صحبت می کنیم یعنی واژه سرمایه گذاری به همراه ریسک است که معنی کامل پیدا میکند و در سرمایه گذاری هم ممکن است زیان کنید. فرص کنید که یک کسب و کار جدید راه اندازی کرده باشید ( سرمایه گذاری) اگر این کسب و کار به هر دلیلی موفق عمل نکند بعد از چند وقت مجبور به تعطیل کردن آن کسب و کار میکنید و در این این بین هم زیان زیادی را متقبل می شوید یعنی شما یک سرمایه گذاری داشته اید که متحمل زیان شده است. در بازار های مالی هم شاهد این اتفاق هستیم و ممکن است در یک بازاری مالی با هدف کسب سود سرمایه گذاری کنید ولی در نهایت متضرر شوید. سرمایه گذاری در بورس هم از همین جنس است. یعنی با سرمایه گذاری در بورس هم ممکن است دچار زیان شوید اما این بازار دارای قواعدی می باشد که با دانستن آن می توانید بیشترین بهره را از بازار سرمایه ببرید.

درامد ماهانه سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟

درامد ماهانه سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟؟ این شاید جالب ترین سوالی باشد که عده زیادی قبل از ورود به بورس از من می پرسند که بازدهی بازار بورس چقدر است و اگر به عنوان مثال ۵۰ میلیون در بورس سرمایه گذاری کنیم ماهانه چقدر سود میکنیم. این تفکر بر میگردد سیستم سرمایه گذاری ما در بانک چرا که از قدیم عادت داشته ایم پس انداز خود را در بانک سرمایه گذاری کنیم و همین موضوع هم موجب شده که دیدگاه سرمایه گذاری ما هم بانک محور باشد و فکر میکنیم که در سرمایه گذاری هم هیچ ریسکی را نباید در نظر بگیریم جرا که قبلا یاد گرفته ایم که سرمایه گذاری در بانک هم بازدهی ثابتی دارد و هم بدون ریسک است و یک بازدهی ثابت را کسب می کنیم.

واقعیت این است که با سرمایه گذاری در بورس نمی توان گفت که به طور قطع چند درصد بازدهی کسب میکنیم چرا که سرمایه گذاری در بوزس دارای ریسک است و یک سرمایه گذاری باید با یادگیری تحلیل بنیادی، تحلیل تکنیکال و آموزش تابلو خوانی در بورس بتواند بازار و سهام شرکت ها را تحلیل کنید و در نهایت اقدام به خرید و فروش کند. در محاسبه بازدهی بازار سرمایه باید به این فکر کرد که هر فردی باید با سرمایه گذاری در بورس دارای برآیند بازدهی مثبت و رو به بالا باشد. یعنی ممکن است شما در معاملات خود زیان هم داشته باشید ولی در نهایت این مجموع بازدهی شما است که تعیین میکند به چه میزان در بازار سرمایه موفق عمل کرده اید. پس با این وجود نمی توان گفت در بورس به چه میزان بازدهی کسب کرد و باید این دیدگاه بازدهی ثابت برای شروع سرمایه گذاری در بورس را از خود دور کرد تا بتوان بهتر در سرمایه گذاری تصمیم گرفت و عمل کرد. پس هیچ وقت از یک فعال بازار نپرسید که درامد ماهانه سرمایه گذاری در بورس چقدر است.

سرمایه گذاری در بورس با چقدر امکان پذیر است

سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی همواره باید به عنوان یکی از دغدغه های عموم قرار گیرد چرا که ما در یک کشور تورمی زندگی میکنیم و تورم موجب می شود که ارزش دارایی هایمان کاهش یابد و به همین جهت لزوم سرمایه گذاری افراد در کشور افزایش می یابد. در حال حاضر بازارهای بسیاری برای سرمایه گذاری در کشور وجود دارد. عده ای در دلار، عده ای در سکه و طلا و عده ای هم در بورس سرمایه گذاری میکنند اما دسته ای که در بانک سرمایه گذاری میکنند عموما ریسک پایینی دارند و همین دسته هم معمولا شاهد کاهش ارزش دارایی های خود به مرور زمان هستند.

در خصوص سرمایه گذاری در بورس همیشه برای عموم این ذهنیت وجود دارد که ما سرمایه لازم برای ورود به بازار سرمایه و خرید و فروش سهام را نداریم. در این خصوص باید گفت که برای سرمایه گذاری در بورس نیازی نیست که سرمایه زیادی داشته باشید. حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در بورس ۵۰۰۰۰۰ تومان می باشد و با همین مبلغ هر فردی قادر است سرمایه گذاری در بورس را شروع کند.

سرمایه گذاری در بورس

 

با چه میزان سرمایه سرمایه گذاری در بورس را شروع کنم

سرمایه گذاری در بورس همواره با ریسک فراوانی همراه می باشد و به همین جهت شخصا به سرمایه گذران پیشنهاد میکنم که در ابتدای ورود به بازار سرمایه با یک سرمایه کم شروع به خرید و فروش کنند حال مبلغ آن می تواند  ۵۰۰۰۰۰ تومان تا دو میلیون تومان باشد. از طرفی بهتر است با این سرمایه چند سهم را خریداری کرده و معاملات آن را رصد کنند تا بهتر بتوانند ماهیت بازار سرمایه را درک کنند. یکی از اشتباهاتی که در بین سرمایه گذاران تازه وارد در بورس وجود دارد این است که فکر میکنند هر چقدر سرمایه بیشتری وارد بازار بورس کنند به همین میزان سود بیشتری نصیب انها می شود در صورتی که این تفکر اشتباه می باشد. به عنوان مثال اگر دارایی شما یک میلیون تومان باشد و شما در معامله ای ۱۰ درصد سود کنید، مقدار سود شما ۱۰۰۰۰۰ تومان می شود حال اگر دارایی شما ۱۰ میلیون تومان باشد، سود شما یک میلیون تومان می باشد و این نشان میدهد مقدار سود یکسان است ولی هر سرمایه گذاری با توجه به دارایی که دارد مقدار سودش متفاوت است. معمولا افرادی که قصد ورود به بازار سرمایه را دارند به انها پیشنهاد میکنم که با یک سرمایه کم وارد بورس شوند و رفته رفته سرمایه خود را در بورس افزایش دهند. چرا که بسیاری از افراد به محض ورود به بازار سرمایه حس میکنند که این بازار برایشان مناسب نیست و به کلی از بازار خارج می شوند و بسیاری از افراد هم علاقمند به بازار می شوند و مسیر را ادامه میدهند. البته سرمایه گذاران قادرند با خرید صندوق سرمایه گذاری مشترک نیز دغدغه های معامله کردن در بورس را نداشته و با خرید این صندوق ها در ابتدای کار، ریسک خود را به میزان زیادی کاهش دهند.

 

 

دسته‌بندی‌ها: Posts

آخرین محصول

کاملترین بسته آموزش بازار سرمایه با تخفیف استثنایی و هدیه ویژه